Як вибрати тактичний ліхтар?
Первісна ідея, покладена в створення тактичних ліхтарів, заснована на створенні освітлювального приладу для ведення бойових дій і проведення спецоперацій, як армійськими, так і поліцейськими підрозділами. З часом сфера застосування цього виду ліхтарів розширилася (наприклад, для полювання).
Тактичні ліхтарі є двох видів: ручні (при веденні вогню з пістолета), і підствольні (кріпляться під стовбуром довгоствольної зброї).
Такий вид ліхтарів використовується в екстремальних умовах (сильна вібрація, удари, бризки води тощо), а, значить, і вимоги до них особливі, щоб протистояти жорстким умовам використання.
Відмінною рисою тактичних ліхтарів від ручних (портативних) зразків, є наявність вузла кріплення на стовбур, а також – система включити/виключити, винесена за межі корпусу. У більшості моделей вимикач з'єднують з корпусом ліхтаря за допомогою гнучкого дроту.
Особливості тактичних ліхтарів
Щоб оптимально вирішити – як вибрати тактичні ліхтарі – необхідно знати про їх обов'язкових властивості і особливості.
- Унікальна оптична система, спеціально розроблена для далекобійності з прицільною дальністю більше 200 метрів; наявність компактної бічного засвічення.
- Тактичний ліхтар повинен витримувати будь-яку віддачу. Щоб електроніка не ушкодилася від віддачі при стрільбі, занурення у воду, або навіть від прямого попадання в корпус, для заливки використовують спеціальний японський компаунд і поміщають в капсулу, виготовлений з авіаційного алюмінію.
- Система управління режимами роботи повинна виключати перехід між ними внаслідок віддачі при пострілах.
- Кріплення елементів живлення повинно бути таким, щоб запобігти їх переміщення, що може призвести до їх пошкодження.
- Система освітлення мети повинна безвідмовно працювати, як в умовах спеки, так і морозу.
- Новітні моделі ліхтарів мають систему дублювання критичних електронних ланцюгів, які забезпечують їх функціональність при виході з ладу основного ланцюга.
Критерії вибору
Для того, чтобы поиски – какой выбрать тактический фонарик – привели к желаемому результату, нужно обладать информацией обо всех особенностях данного изделия, которые принимают непосредственное участие в образовании светового потока: источник света, питание, оптическая система.
Источник света – светодиоды, именно их устанавливают на большинство современных фонарей, отличаются тем, что обладают высоким КПД преобразования энергии батареи или аккумулятора в световой луч, а также, что особенно важно для данного вида фонарей – ударостойкие.
Джерела живлення – вибирають відповідно до їх характеристик і стосовно до конкретних умов використання ліхтаря. Літієві батареї мають дуже низьким саморозрядом (можна зберігати тривалий час), великою ємністю на одиницю ваги, пологою розрядної характеристикою, відмінно працюють як при високих, так і при низьких температурах. Лужні батареї – низький саморозряд, спадає розрядна характеристика, нормально витримують роботу і при низьких і при високих температурах. Нікель-метал-гидридні акумулятори – швидко розряджаються під час зберігання, спадає розрядна характеристика, непогано функціонують і при високих чи при низьких температурах. Природно, що і ціна їх не однакова.
Оптическая система – вырабатывает поток света в соответствии с применением светового прибора. Ее особенности в фонарях тактического назначения – формировать двух зонное световое пятно: яркое в центральной части и менее яркое по краям; величина освещенности в этих зонах отличается в несколько раз. Такое свойство светового потока дает возможность равномерно осветить объекты удаленные как на несколько сот метров, так и вблизи. Оптическая система фонаря, которая формирует световое пятно с двумя зонами, состоит из системы линз, которые являются очень уязвимым местом. Тому, надійна функціональність даного ліхтаря дуже залежить від матеріалу, використовуваного для виготовлення лінз. Провідні виробники у своїх розробках застосовують скло Pyrex», стійке проти ударів і абразивного стирання.
При купівлі тактичного ліхтаря, треба враховувати ще й такі його характеристики: яскравість діода, дальність променя, максимальний час роботи, спосіб перемикання режимів, кількість режимів, вага, тип відбивача, наявність стробоскопа і сигналу «SOS».